Zdarza się, że na niektóre usługi medyczne w ramach NFZ trzeba czekać przez wiele miesięcy, a nawet lat. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. W zależności od wybranej opcji, można uzyskać dostęp do wielu specjalistów i skrócić proces oczekiwania na zabiegi ambulatoryjne.

Korzyści

Zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego to wygodne rozwiązanie, z którego powinny skorzystać osoby często korzystające z prywatnych usług medycznych. Właściciele polisy mogą uzyskać dostęp do przychodni, w której działają lekarze specjaliści (także ci nieprzyjmujący pacjentów w ramach publicznej opieki zdrowotnej). Na tego typu wizyty czeka się znacznie krócej niż na konsultacje w placówkach objętych NFZ. Pacjent nie musi również mieć specjalnego skierowania od lekarza rodzinnego. Właściciel polisy może również wybrać dogodny dla siebie termin wizyty. W przypadku konsultacji w ramach NFZ, pacjent zazwyczaj musi podporządkować się i przyjść na wizytę wskazaną przez rejestratora. Szczegółowe informacje na temat zalet płynących z zakupu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, znaleźć można na stronie multiagencji https://cuk.pl/.

Dodatek do polisy zdrowotnej

Warto pamiętać, iż zakupione świadczenie nie zwalania z obowiązku odprowadzania składek na ZUS. Od pensji każdej osoby pracującej pobierana jest comiesięczna należność na powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Leczenie w ramach NFZ wiąże się jednak zazwyczaj z długim czasem oczekiwania na badania, wizyty itd. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne stanowi więc świetny dodatek, pozwalający zaoszczędzić czas pacjentów. W ramach polisy można również skorzystać z pomocy prywatnego pogotowania ratunkowego lub lekarskich wizyt domowych.

Zakres ubezpieczenia

Dostęp do usług medycznych zależy od wybranego przez danego klienta wariantu polisy. Im szerszy zakres świadczenia, tym wyższa wysokość comiesięcznego zobowiązania finansowego. Cena podstawowych wariantów oscyluje pomiędzy czterdziestoma a pięćdziesięcioma złotymi miesięcznie.

Zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego ma wiele korzyści. Warto zatem zapoznać się z ofertami przedsiębiorstw oferujących polisę i wybrać pakiet najlepiej dostosowany do własnych potrzeb i sytuacji finansowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here