ETF na urządzeniach mobilnych: Kluczowe funkcje aplikacji inwestycyjnej

2023-08-14 Piotr
ETF na urządzeniach mobilnych: Kluczowe funkcje aplikacji inwestycyjnej

Rynek funduszy ETF (Exchange Traded Funds) cieszy się rosnącą popularnością wśród inwestorów na całym świecie. Fundusze ETF są to pochodne instrumenty finansowe, których zadaniem jest odwzorowywać zachowanie innych indeksów. Fundusze te mogą odzwierciedlać prawie każdy rodzaj aktywa. Najpopularniejsze są te pokazujące ruch indeksu giełdowego akcji. Jednak inwestować możemy również w ETF-y na surowce czy sektory gospodarki. Dzięki ich niskim kosztom obsługi, łatwej dostępności i możliwości zdywersyfikowania portfela, stały się one atrakcyjną formą inwestycji dla osób poszukujących efektywnych sposobów inwestowania. Wraz z postępem technologicznym i wzrostem zainteresowania inwestowaniem, brokerzy coraz częściej oferują aplikacje umożliwiające korzystanie z urządzeń mobilnych.

Jakie cechy spełnia dobra aplikacja platformy inwestycyjnej?

Najważniejsze, żeby obsługa takiej aplikacji nie sprawiała nam problemu. Interfejs aplikacji brokera powinien być intuicyjny i czytelny. Łatwa nawigacja oraz szybki dostęp do najważniejszych elementów umożliwia nam sprawne i skuteczne wykonywanie zleceń. Inwestorzy oczekują prostego i przejrzystego układu, który umożliwi im wygodne przeglądanie dostępnych funduszy ETF, monitorowanie portfela oraz dokonywanie transakcji.

Dostęp do pełnej oferty funduszy ETF

Aplikacja powinna umożliwiać inwestorom dostęp do pełnej oferty funduszy ETF oferowanych przez platformę. Każdy broker, jak np. Saxo powinien mieć wszystkie fundusze ETF podzielone na kategorie i łatwo dostępne w wyszukiwarce, ułatwiając inwestorom odnalezienie interesujących ich produktów.

Analizy i narzędzia do badania rynku

Kluczowym elementem dla inwestorów jest dostęp do analiz rynkowych i narzędzi, które pomogą im podejmować lepsze decyzje inwestycyjne. Aplikacja powinna zawierać czytelnie przedstawione wykresy, wskaźniki techniczne i inne narzędzia analityczne, które pozwolą inwestorom śledzić trendy rynkowe i analizować wykresy historyczne. Inwestor powinien mieć również dostęp do najnowszych wiadomości z poziomu aplikacji na smartfonie.

Opcje zarządzania portfelem

Oczekując pełnej kontroli nad swoimi inwestycjami, inwestorzy spodziewają się znaleźć w aplikacji różne opcje zarządzania portfelem. Usprawnieniem może być np. możliwość tworzenia listy ulubionych funduszy ETF, ustawiania powiadomień o ważnych wydarzeniach rynkowych, dostęp do historii transakcji czy możliwość zmodyfikowania i powtórzenia ostatnich zleceń.

Szybkie i bezpieczne transakcje

Rynek ETF jest rynkiem, który może wykazywać dość dużą zmienność. Dlatego też tak ważne jest zapewnienie szybkiego, bezpiecznego i bezawaryjnego działania. Inwestorzy muszą mieć pewność, że mogą dokonywać zakupów i sprzedaży funduszy ETF w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i z minimalnym ryzykiem.

Wsparcie klienta

Dobrze jest, gdy aplikacja posiada kanał do obsługi klienta. Najlepiej, jeżeli kanał ten sprzężony jest z innymi formami kontaktu. W ten sposób inwestor szukający odpowiedzi ma dostęp do rozwiązania zarówno przez stronę www, czat w aplikacji czy skrzynkę pocztową.

Dźwignia bezpieczeństwa i ochrona danych

Wspomniane bezpieczne działanie nie ogranicza się tylko do zapewnienia bezpieczeństwa połączenia internetowego, ale także do zabezpieczenia samych transakcji. Zlecenia te powinny charakteryzować się takim samym stopniem zaufania jak te zlecane tradycyjnymi metodami. Jednocześnie aplikacja musi spełniać wymogi odnośnie ochrony danych w ramach ustawy RODO.

Dodaj komentarz