Wina musujące wciąż błędnie utożsamiane są z szampanami. Oczywiście pewna ich część szampanami jest, jednak czynnikiem decydującym o nazewnictwie jest powstanie trunku w Szampanii.

Wina musujące wciąż błędnie utożsamiane są z szampanami. Oczywiście pewna ich część szampanami jest, jednak czynnikiem decydującym o nazewnictwie jest powstanie trunku w Szampanii. Mamy do dyspozycji wiele rodzajów win musujących, każdy miłośnik bąbelków znajdzie zatem butelkę odpowiednią dla siebie.

Z jakimi potrawami podajemy wino musujące?

Wina musujące kojarzone są z celebracją ważnych wydarzeń w naszym życiu. Ogromna różnorodność smaków i miliony bąbelków zachęcają nas do wznoszenia toastów podczas urodzin, imienin, wesel, rocznic bądź świętowania awansu. Musujący trunek daje nam nieograniczone możliwości, dlatego też możemy go zaserwować gościom niezależnie od okazji. Atutem wina musującego jest możliwość podania trunku z wieloma potrawami. Praktycznie nie istnieją ograniczenia co do rodzaju dania. Jeżeli jednak zależy nam na maksymalnym wydobyciu smaku i aromatu trunku, zaserwować go możemy z sushi, owocami morza, kawiorem, żabimi udkami, serami, jajkami bądź krwistą wołowiną.

Trunek ten na tle innych jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ bez problemu podać go możemy o każdej porze – w trakcie śniadania, brunchu, obiadu czy kolacji. Doskonale wiemy, iż nie każdy alkohol posiada tę cechę. Wino musujące może być również doskonałym zakończeniem posiłku. Jest idealnym towarzyszem deserów, ciast oraz sałatek owocowych. Jeżeli chcemy zachwycić naszych gości, bąbelki warto połączyć z owocami, np. truskawkami.

Wina bezalkoholowe alternatywą dla tradycyjnego

Wiele osób nie może sobie pozwolić na spożycie kieliszka wypełnionego tradycyjnym winem. Doskonałą alternatywą są wówczas wina bezalkoholowe, które stworzone zostały z myślą o osobach niemogących w danej chwili spożywać alkoholu. Całkowite pozbawienie procentów umożliwia zaserwowanie trunku kobietom w ciąży, karmiącym piersią, kierowcom bądź osobom przyjmującym leki. Wino bezalkoholowe w smaku bardzo przypomina klasyczny trunek z procentami. Jeżeli zatem spodziewamy się gości niemogących pić alkoholu, warto zaopatrzyć się w kilka butelek wariantu bezalkoholowego.

Sklep z winami to raj dla wszystkich miłośnikom dobrych jakościowo alkoholi. Półki wypełnione trunkami pochodzącymi z odległych winnic pozwalają nam na zasmakowanie egzotycznych kuchni. Możemy przenieść się do wypełnionych słońcem Włoch bądź odległej Nowej Zelandii, bez wychodzenia z domu. Jeżeli nie wiemy, na jaką butelkę się zdecydować, warto poprosić o pomoc doświadczonego sprzedawcę. Dobierze on idealne wino do naszych potrzeb i preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here