W ramach audytu podatkowego, firma zewnętrzna z najlepszej klasy specjalistami kładzie szczególny nacisk na analizę obszarów, najbardziej narażonych na ryzyko w kontekście dynamicznych zmian, jakie zachodzą w prawie podatkowym.

Czym jest audyt podatkowy?

Otoczenie fiskalne, które bardzo szybko zmienia się i ewoluuje, sprawia, że przedsiębiorstwa w Polsce są narażone na znaczne ryzyko podatkowe. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca posiada nieprawidłowości w rozliczeniach, urzędy skarbowe, które są wyposażone w nowoczesne narzędzia sprawdzania podatników, szybko wychwycą błędy. Skutkuje to karami pieniężnymi i często poważnymi problemami, w zależności od stopnia wykrytych nieprawidłowości. Dobrym sposobem, aby być kilka kroków przed urzędami, jest audyt podatkowy. Istnieje możliwość skorzystania z wykwalifikowanych pracowników, którzy są na bieżąco z aktualnymi przepisami prawnymi. Firma zewnętrzna przeprowadzi szczegółową analizę dokumentów, wskaże nieprawidłowości, a ponadto poda możliwe sposoby rozwiązania istniejących już problemów. Wszystko odbywa się w ścisłej współpracy i za zgodą przedsiębiorcy.

Kto zajmuje się przeprowadzaniem audytów podatkowych?

Audyt podatkowy przeprowadzany jest przez firmę zewnętrzną, w której to skład wchodzą wyspecjalizowani doradcy podatkowi. Posiadają oni dużą wiedzę na temat prawa podatkowego, którą ciągle poszerzają i aktualizują. Ponadto przeprowadzają tysiące audytów dla przeróżnych firm i dobrze wiedzą, gdzie szukać błędów oraz jak je naprawiać. Taki zespół pomaga również minimalizować szkody oraz udziela porad na przyszłość. Po przeprowadzeniu audytu podatkowego specjaliści sporządzają obszerny raport, w którym stawiają diagnozę wykrytych błędów i ryzyka podatkowego. Na życzenie klienta, audyt może obejmować tylko wybrane tytuły zobowiązań budżetowych czy obszary działalności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat audytu podatkowego, wejdź na stronę https://www.crowe.com/pl/services/doradztwo-podatkowe/audyt-podatkowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here