Każdy z nas marzy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu. Profesjonalne wybielanie zębów powinno być przeprowadzane pod okiem specjalisty.

Każdy z nas marzy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu. Profesjonalne wybielanie zębów powinno być przeprowadzane pod okiem specjalisty. Konieczna jest zatem wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas której dentysta dokładnie wyjaśni, jak przebiega cały proces. Wybielanie zębów metoda nakładkową składa się z dwóch etapów – domowego i gabinetowego.

Etap gabinetowy

Wiele osób nie do końca zadowolonych jest z wyglądu swojego uśmiechu. Na szczęście obecne możliwości pozwalają nam nie tylko na całkowite skorygowanie krzywego uzębienia, ale również na wybielenie zębów. Niestety wciąż wiele osób decyduje się wykonywać zabieg tego typu w domu, metodami nie do końca bezpiecznymi dla zdrowia człowieka. Nigdy nie powinniśmy samotnie wykonywać wybielania bez konsultacji z wykwalifikowanym stomatologiem.

Wybielanie zębów metodą nakładkową opiera się na dwóch etapach. Pierwszym z nich jest wizyta w gabinecie dentystycznym, podczas której stomatolog Kraków ocenia stan naszego uzębienia oraz naturalny kolor zębów. Wykonuje dokumentację fotograficzną, która jest podstawą do późniejszej oceny po wykonaniu zabiegu. Warto jest udać się na wcześniejszą higienizację, aby zęby w pełni gotowe były na wybielanie. Następnie pobierany jest wycisk łuku zębowego, który służy do wykonania nakładek celuloidowych. Na kolejnym spotkaniu dentysta wręcza pacjentowi gotowe nakładki oraz strzykawki wypełnione specjalnym żelem.

Etap domowy

Bardzo ważne jest dokładne poinformowanie pacjenta, jak powinien wykonywać wybielanie w zaciszu domowym. Etap domowy polega zatem na nałożeniu żelu na nakładki, a następnie umieszczeniu ich w jamie ustnej. W momencie wydostania się preparatu w obrębie jamy ustnej, konieczne jest jego usunięcie. Nakładki powinny znajdować się w jamie ustnej od 4 do 8 godzin. Długość zależy od efektu, jaki pragniemy uzyskać. Oczywiście poinformuje nas o tym dentysta. Po wyjęciu nakładek z ust konieczne jest ich dokładne oczyszczenie pod bieżącą wodą z resztek żelu. Wybielanie zębów w gabinecie jest w pełni bezpieczne i nie zagraża zdrowiu człowieka.

Bardzo często wybielanie wykonywane jest po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Kolor uzębienia jest wówczas nieco inny niż nasz naturalny kolor zębów. Ortodoncja Kraków zaleca wybielanie nakładkowe jako najbardziej skuteczny zabieg. Pamiętajmy, że ważne jest znalezienie doświadczonego specjalisty, który indywidualnie dopasuje przebieg całego procesu do naszych zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here