Zakupy internetowe stanowią rozwiązanie wykorzystywane przez wielu konsumentów. Największą zaletą transakcji online jest jej wygoda. Transfer środków realizowany jest za pomocą różnorodnych narzędzi. Zatem, jak działa BLIK? Wyjaśniamy.

Charakterystyka modułu

Polski System Płatności mobilnych stanowi jedną z najszybszych form finalizacji transakcji dostępną dla użytkowników smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych. Dzięki BLIK-owi można bowiem uregulować należność w kilkadziesiąt sekund. System bazuje na sześciocyfrowych kodach, zachowujących ważność przed dwie minuty. Po ich wprowadzeniu użytkownik zatwierdza operacje w aplikacji mobilnej swojego banku. Aktywacja BLIK-a jest niezwykle prosta. Wystarczy bowiem zaznaczyć odpowiednią opcję w serwisie internetowym banku, w którym dana osoba założyła rachunek rozliczeniowy.

Funkcje

BLIK pozwala zrealizować zakupy w stacjonarnych sklepach. Za jego pośrednictwem użytkownicy mogą również finalizować transakcje o różnorodnym charakterze w sieci. BLIK-a, udostępniają bowiem swoim klientom właściciele e-sklepów, operatorzy internetowej telewizji itd. W ramach modułu użytkownicy urządzeń mobilnych mogą przesyłać między sobą środki finansowe. BLIK pozwala również na wypłatę pieniędzy z bankomatów. Klienci PEKAO i ING mogą realizować operacje cykliczne, ułatwiające opłacenie abonamentu i ubezpieczenia. BLIK pozwala również na przyjmowanie należności bez konieczności zakupu terminala point of sale. Szczegółowe informacje na temat systemu znaleźć można na stronie internetowej https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

Zalety

BLIK stanowi moduł chętnie wybierany przez miliony konsumentów. Jego największymi zaletami, są bowiem komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Wszystkie operacje w ramach BLIK-a podlegają szyfrowaniu, a przelewane środki finansowe chronione są przed atakami hackerów.

Polski System Płatności umożliwia realizację zakupów o różnorodnym charakterze i zróżnicowanej wartości. Warto więc aktywować usługę w bankowości elektronicznej swojego banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here