Outsourcing kadr polega na przekazaniu wykonywania określonych czynności kadrowych firmie zewnętrznej. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie, rezygnując z ich realizowania przez osoby zatrudnione wewnątrz przedsiębiorstwa?

1. Potrzeba inwestycji w rozwój marki

Prowadzenie wewnętrznej ewidencji kadrowo-płacowej wymaga opłacenia zespołu specjalistów; to oczywiste. Koszty są jednak znacznie wyższe. Wiążą się przede wszystkim z wykupieniem licencji (dla każdego oddelegowanego do tych czynności pracownika) do korzystania z dedykowanych programów kadrowo-płacowych. Przeznaczając zdecydowanie mniejszą kwotę na outsourcing kadr, szerzej opisany na stronie https://www.ca-staff.eu/uslugi/outsourcing-kadr, można więcej zainwestować w dalszy rozwój firmy.

2. Duża liczba zatrudnianych pracowników

Im więcej osób zatrudnia przedsiębiorstwo, tym bardziej skomplikowane staje się między innymi rozliczanie czasu pracy. Delegacje, praca zdalna z domu, udział w szkoleniach, prywatne wyjścia z pracy – wszystkie te sytuacje wymagają innego podejścia, mocno angażując wewnętrzny zespół kadrowy. Profesjonalna firma zewnętrzna może więc zdecydowanie odciążyć firmę.

3. Potrzeba dostępu do profesjonalnej platformy kadrowej

Firmy outsourcingowe oferują dostępy do dedykowanych platform, które pozwalają na prowadzenie ewidencji czasu pracy czy składanie wniosków pracowniczych w wygodny sposób – online. Przykładem jest RCP Asistar firmy CA, o którym więcej tutaj: https://www.ca-staff.eu/uslugi/rozliczanie-czasu-pracy.

4. Potrzeba wsparcia prawnego

Każde przedsiębiorstwo musi być na bieżąco z przepisami praca pracy. To wymaga, poza zatrudnieniem zespołu kadrowo-księgowego, opłacania także usług dobrego prawnika. W przypadku outsourcingu to wybrana firma zewnętrzna oferuje wsparcie w tym zakresie, co znacznie redukuje koszty.

5. Potrzeba wsparcia w kontaktach z ZUS czy PIP

Odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie dokumentacji i niejednokrotnie trudne kontakty z instytucjami takimi jak ZUS czy PIP spada na firmę outsourcingową. A to, nie da się ukryć, ogromne odciążenie dla przedsiębiorcy; zwłaszcza w zakresie stresujących kontroli.

Warto dowiedzieć się więcej na temat outsourcingu kadr i zacząć prowadzić firmę sprawniej! Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.ca-staff.eu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here