Perfumy to jeden z wielu dodatków do naszego stylu – potrafią postawić kropkę nad i. Każda z kobiet lubi czuć się wyjątkowo i tworzyć wokół siebie aurę tajemniczości i wyjątkowości. Jest to możliwe dzięki dobrze dobranym perfumom, które współgrają z naszą osobowością. Poprawiają one nasze samopoczucie, nieziemsko działają na wyobraźnie i sprawiają, że czujemy się luksusowo. Nosimy je na co dzień, do biura i na spotkania z przyjaciółmi, ale co wybrać na wyjątkowe okazje? Przyjrzyj się perfumom niszowym i zobacz jak ich starannie dobrana kompozycja składników potrafi zdziałać cuda.

Perfumy niszowe, czyli jakie?

Receptura perfum niszowych sięga nawet 200/300 lat i czerpie ona swoje źródło ze starożytności, w której to perfumy postrzegane były jako dobro luksusowe i niedostępne dla każdego – i to przesłanie jest nadal aktualne. Ich twórcami są często artyści, którzy poprzez skrupulatnie dobrane składniki opowiadają o swoich przeżyciach, emocjach i podróżach.

Składniki, które wykorzystywane są do tworzenia bukietu zapachu są rzadkie, wyselekcjonowane i często dobierane w nieoczywisty sposób. Budowa perfum składa się z 3 nut: głowy, serca i głębi (bazy), a zadaniem ich twórcy jest takie dobranie składników, aby łączyły się one w harmonijny sposób i zachwycały swoją niepowtarzalnością.

Wybierając perfumy niszowe możesz być pewna, że dzięki nim stworzysz wokół siebie aurę wyjątkowości – są one trudno dostępne i produkowane w małych ilościach. Ich kompozycja może składać się nawet z jednego składnika, np. jeżeli kochasz zapach piżma to możesz mieć go zamkniętego w małej, przezroczystej buteleczce.

Coś na specjalne okazje

Na wieczorne spotkania i wyjścia z przyjaciółmi warto wybrać perfumy świeże i słodkie, łączące w sobie aromaty kwiatów i owoców. W składzie takich perfum powinna znajdować się m.in. czarna porzeczka, ananas, pomarańcz i kwiat wiśni.

Na wyjątkowe okazje, takie jak randka i ślub świetnie sprawdzą się perfumy niszowe parfums de marly delina o kwiatowym zapachu. Głowę perfum tworzy bergamotka, rabarbar, liczi i gałka muszkatołowa, które po pewnym czasie harmonijnie łączą się z sercem zapachu, które tworzą róża turecka, piwonia, petalia, wanilia i piżmo. Ostatnia nuta stworzona jest z drewna kaszmirowego, cedru, kadzidła i haitańskiej wetywerii. Jest to bardzo luksusowe połączenie, które pokrywając ciało kobiety stworzy wokół niej efekt magii.

Dla odważniejszych kobiet świetnie sprawdzą się zapachy drzewne i korzenne, połączone z akordami pudrowymi i kwiatowymi – na pewno rozbudzą one zmysły płci przeciwnej.

Rola perfum

Perfumy używane są przede wszystkim w celu wyrażenia własnej osobowości – ile typów ludzi tyle samo zapachów perfum. Używamy je w zależności od nastroju, pory dnia czy roku. Na popołudniowe wyjścia kobiety wybierają zapachy lekkie, cytrusowe i słodkie, aby wieczorem skropić się cięższymi zapachami, np. orientalnymi lub korzennymi.

Wyjątkowość – to pragnie czuć każda kobieta. A uzyskanie takiego uczucia umożliwiają perfumy, które poprzez starannie dobrane składniki pozwalają uzyskać ten efekt.

Wiele kobiet traktuje je jako jedno z akcesoriów do swojego ubioru – dzięki nim budują swój wizerunek. I uwodzą – dzięki użyciu odpowiednich zapachów zwiększają one swoją atrakcyjność interpersonalną. Ale perfumy świadczą również o naszym statusie materialnym – im rzadszy, trudno spotykany zapach tak jak parfums de marly delina, tym kobieta staje się bardziej zjawiskowa w oczach otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here