Wiele firm gromadzi ogromne ilości danych, które znacząco wpływają na funkcjonowanie urządzeń wykorzystywanych do wykonywania codziennych czynności pracowniczych.

Wiele firm gromadzi ogromne ilości danych, które znacząco wpływają na funkcjonowanie urządzeń wykorzystywanych do wykonywania codziennych czynności pracowniczych. Sprzęt technologiczny narażony jest na mniejszą wydajność, jeżeli obsługuje informacje o dużej pamięci. Serwery Dell pozwalają firmom na bezproblemową pracę, jednocześnie maksymalnie wykorzystując drzemiący w nich potencjał. 

Ogromne możliwości serwera Dell R740

Serwer Dell R740 należy do urządzeń z serii Dell PowerEdge, które dedykowane są głównie dużym firmom, posiadającym w swoim obrębie serwerownie – specjalne pomieszczenia wypełnione szafami serwerowymi. Sprzęt proponowany przez czołowego producenta urządzeń technologicznych znacznie zwiększa wydajność i przyspiesza codzienną pracę pracowników. Dell R740 wyposażony jest w procesor Intel Xeon SP, który umożliwia zwiększenie zasobów obliczeniowych aż o 27% (w odniesieniu do liczby rdzeni) oraz o 50% (biorąc pod uwagę przepustowość) – w stosunku do poprzedniej generacji CPU. Decydując się na trzy jednostki centralne, zainstalowane może być aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość zdalnego sterowania przy wykorzystaniu kontrolera iDRAC9. Jest to ułatwienie dla firm, które posiadają swoje siedziby w innych miejscach. Ze względu na wysokość 2U w serwerze zainstalować można aż 16 dysków 2,5 calowych bądź 8 dysków 3,5 calowych.

Niezależnie od ilość gromadzonych danych, serwery Dell doskonale sprawdzą się w każdym środowisku. Wykorzystywane są zatem przez firmy działające we wszystkich sektorach.

Czym jest macierz Dell?

Macierz Dell stanowi idealne uzupełnienie serwerów. Możliwość połączenia pracy obu urządzeń pozwala firmie na jeszcze większe wykorzystanie drzemiącego w niej potencjału. Zebrane dyski twarde lub dyski SSD zapewniają większe bezpieczeństwo gromadzonych danych, podwyższenie prędkości odczytu, dostępu i zapisu informacji, zwiększenie parametrów pracy na danych, wydajności czy możliwość tworzenia kopii zapasowych na wiele sposobów (backupy czy snapshoty).

Macierze wykorzystywane mogą być w zasadzie w każdym miejscu, w którym na co dzień praca opiera się na serwerach. Zazwyczaj użytkowane są przez podmioty, w obrębie których występują baza danych, wirtualizacja czy monitoring CCTV. 

Jeżeli zależy nam na sprzęcie wysokiej jakości warto zdecydować się na urządzenia producenta Dell. Od lat dostarcza on na rynek technologiczny produkty wykonane z wysokiej jakości tworzyw, które cechują się bezproblemowym użytkowaniem przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here