Inwestować pieniądze można nie tylko na giełdzie czy też w fundusze inwestycyjne. Do wyboru są także alternatywne metody inwestycyjne!

Pieniądze nie powinny leżeć na nieoprocentowanym koncie lub w szufladzie w domu. W związku z coraz szybszą inflacją będą one z miesiąca na miesiąc tracić na swojej wartości. Najlepiej je zainwestować. Wiele osób zadaje sobie wtedy pytanie – w co inwestować?

Fundusze inwestycyjne, zakup akcji na giełdzie, obligacje skarbowe to najbardziej popularne sposoby na pomnażanie środków. Aktualnie do wyboru jest jednak znacznie szersza gama metod na inwestycje, w tym także takie, które z pozoru wydają się dziwne, ale w rzeczywistości także są bardzo skuteczne. Jeśli także zastanawiasz się, jak inwestować pieniądze w inny sposób niż zwykle, sprawdź te porady!

 

Inwestowanie w dzieła sztuki

Wyjątkowe obrazy czy grafiki, rzeźby czy sztuka użytkowa są jedną z coraz bardziej popularnych propozycji dla inwestorów. Ci, którzy zastanawia się, w co inwestować, mogą zdecydować się na wybór popularnych artystów, ale mogą także postawić na tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę.

Inwestowanie w dzieła sztuki może być interesującym połączeniem pasji oraz zarobku. To sprawdzony wybór dla tych osób, które chcą pomnażać swoje pieniądze długoterminowo, a przy tym wspierać kulturę.

 

Inwestowanie w trunki

Kolejną ciekawą propozycją na inwestycje są wartościowe trunki, na przykład whisky, wina. Wartość tego rodzaju alkoholi rośnie wraz z czasem, dlatego też szybko stały się one przyszłościowym sposobem na ulokowanie pieniędzy.

W jakie alkohole warto inwestować? Przede wszystkim w te, które będzie można trzymać długoterminowo, czyli we wspomniane już whisky, a także wina. Można kupować je samodzielnie, ale również można korzystać z usług firm, które zajmują się pomocą w inwestowaniu w wartościowe trunki.

 

Inwestowanie w social lending

Social lending, czyli pożyczki społecznościowe to jedna z ciekawych form inwestowania, która nie wymaga dużych oszczędności, a przy tym cechuje się szybkim zwrotem. Pożyczki społecznościowe to rodzaj pożyczek prywatnych, które udzielane są za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych łączących ze sobą pożyczkobiorców oraz pożyczkodawców – inwestorów.

Zatem, jak inwestować pieniądze w pożyczki społecznościowe? Inwestor zakłada konto w serwisie i następnie pożycza pieniądze pożyczkobiorcom. Za pożyczkę inwestor otrzymuje określony procent, zgodnie z ofertą pożyczkową, która wystawiana jest przez pożyczkobiorcę.

Więcej informacji dotyczących inwestowania w pożyczki społecznościowe można uzyskać na stronie internetowej firmy Future Capital.

 

Inwestycje w wirtualne waluty

Gdzie inwestować pieniądze poza powyższymi metodami? Także ciekawym sposobem jest inwestowanie w wirtualne waluty, na przykład w Bitcoina. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu waluta wirtualna nie jest stabilna – wahania w wartości zdarzają się bardzo często, dlatego też istnieje duże ryzyko utraty pieniędzy.

Dodatkowo, w przypadku walut wirtualnych istnieje również ryzyko ich utraty, na przykład wtedy, gdy giełda, na której były przetrzymywane, nagle splajtuje.

Podsumowując, osoby, które zastanawiają się, gdzie inwestować pieniądze, mogą korzystać nie tylko z popularnych metod jak zakup papierów wartościowych, fundusze inwestycyjne, obligacje skarbowe. Dodatkowo, można inwestować pieniądze także z użyciem alternatywnych metod. Także one mogą zapewnić wysokie zyski!

 

1 KOMENTARZ

  1. Prawda jest taka, ze przy obecnej sytuacji bardzo ryzykowne jest trzymanie pieniędzy w walutach oraz monza na tym wiele stracić. Wiele osób inwestuje w nieruchomości bo jest to dobra alternatywa dla nisko oprocentowanych lokat, jednak wynajem bywa problematyczny i również ryzykowny. Sam staram się inwestować na wielu polach. Tak aby zdywersyfikować oszczedności. Szczególnie, ze kryzys coraz bliżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here