Millennium-Bank-logo

W dzisiejszych czasach, w dobie powszechnego oraz coraz łatwiejszego dostępu do urządzeń takich jak komputer, tablet, telefon oraz internetu, banki wychodzą użytkownikom naprzeciw wprowadzając coraz bardziej popularny system bankowości elektronicznej. Obecnie praktycznie każdy, niezależnie od wieku korzysta z tego typu usług. Ponadto, podstawowymi możliwościami jakie przeciętny człowiek oczekuje w momencie zakładania konta to bezpieczny oraz łatwy dostęp do bankowości elektronicznej. Tą usługę posiada także w swojej ofercie Bank Millenium.

Bankowość elektroniczna – zalety

Korzyści płynących z korzystania z bankowości elektronicznej Banku Millenium jest wiele. Do najważniejszych zaliczyć należy przede wszystkim:

  • oszczędność czasu – klient uzyskuje możliwość sprawdzenia stanu konta, wykonania przelewu bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy bankomatu,
  • oszczędność pieniędzy – przelewy krajowe są bezpłatne, podobnie jak korzystanie z płatności kartą lub telefonem,
  • bardzo duża elastyczność – o każdej porze dnia można zalogować się do konta aby sprawdzić stan środków, wykonać przelew lub zlecić polecenie zapłaty,
  • dostęp do oszczędności oraz inwestycji – w bezpieczny oraz prosty sposób można założyć konto oszczędnościowe, wpłacić pieniądze na fundusze inwestycyjne lub obligacje, zaciągnąć pożyczkę,
  • dzięki bankowości elektronicznej w każdej chwili z dowolnego miejsca na świecie można sprawdzić m.in. historię wykonywanych operacji.

Jak zalogować się do bankowości elektronicznej Millenium Banku?

Logowanie do bankowości internetowej w Millenium Banku odbywa się w kilku prostych krokach. W momencie zakładania konta, od opiekuna otrzymujemy MilleKod (login do systemu Millenium) oraz jednorazowe hasło dzięki któremu można zalogować się po raz pierwszy do systemu. Hasło otrzymujemy drogą elektroniczną – poprzez sms na podany numer telefonu. Jest on także przypisany do konkretnego konta, co daje bardzo duże bezpieczeństwo wykonywanych transakcji oraz samego logowania.

Często ma to miejsce jeszcze w placówce banku, pod przewodnictwem pracownika banku. Natomiast jeśli numer telefonu nie został definiowany – umowa była zawierana na odległość – hasło otrzymujemy pocztą. W momencie pierwszego logowania klient ustala własne ośmiocyfrowe hasło które jest jednym z zabezpieczeń podczas logowania.

Kolejne logowania odbywają się według podobnego schematu i niezbędne do niego jest podanie:

  • kodu MilleKod który otrzymaliśmy podczas zawierania umowy,
  • ustalonego przez nas hasła składającego się z ciągu ośmiu cyfr,
  • wybranych przez bank (nie wszystkich) cyfr naszego numeru PESEL.

Z bankowości internetowej można korzystać także dzięki aplikacji Banku Millenium – odbywa się ono analogicznie do standardowego logowania z komputera opisanego wyżej.


Zobacz również najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here