Leasing samochodu osobowego to coraz popularniejsza forma kredytowania. Z takiej oferty mogą skorzystać nie tylko firmy, ale także osoby prywatne. Dlaczego warto rozważyć taki sposób finansowania? Odpowiedź jest bardzo prosta? Nie tracąc oszczędności życia możemy stać się użytkownikami auta marzeń!

O leasingu w kilku słowach

Leasing pozwala nam na korzystanie z pojazdu, mimo że nie ponieśliśmy całkowitych kosztów związanych z jego zakupem. Podpisując umowę z leasingodawcą, leasingobiorca jest zobowiązany do wniesienia opłaty na rzecz kapitału początkowego. Jest to jednak tylko część wartości pojazdu. Następnie, przez okres trwania leasingu, najczęściej jest to okres od dwóch do pięciu lat, leasingobiorca wpłaca comiesięczne raty. Po zakończeniu umowy, klient może wykupić auto w niskiej cenie do dalszego użytkowania lub z niego zrezygnować. Wtedy pojazd pozostaje we flocie leasingodawcy.

Leasing na samochód używany? To możliwe!

Jeżeli mamy na oku samochód z drugiej ręki, to również możemy wziąć pod uwagę umowę leasingowa. Leasing samochodu osobowego używanego odbywa się na tych samych zasadach, jak w przypadku nowego pojazdu. Jego wartość często jest jednak dużo niższa, niż w przypadku auta z salonu. Wpływa to również na wysokość comiesięcznej raty leasingowej. Trzeba jednak liczyć się kosztami dodatkowymi, takimi jak na przykład: wyższe ubezpieczenie czy koszty płatnych przeglądów, których przy samochodzie używanym nie pokrywa gwarancja.

Leasing nie tylko na samochód

W przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą, umowa leasingowa może dotyczyć także innych środków trwałych, niż tylko samochód osobowy. Taka forma finansowania może dotyczyć między innymi:

  • samochodów dostawczych;
  • maszyn produkcyjnych;
  • sprzętu biurowego;
  • sprzętu komputerowego;
  • itd.

Usługi leasingowe CLS

Usługi leasingowe oferuje przedsiębiorcom i osobom fizycznym spółka CLS – https://cls.pl/kalkulator/. Jest to jedna z bardziej cenionych firm na polskim rynku, która specjalizuje się w usługach doradczych związanych z wyborem najlepszej metody finansowania różnych środków trwałych. Dzięki współpracy z największymi bankami, może negocjować dla swoich klientów najlepsze warunki. Warto sprawdzić kalkulator spalania przed podróżą tak aby obliczyć ile nasze auto spali paliwa. Firma organizuje cały proces finansowania inwestycji. Począwszy od wyboru metody finansowania, kończąc na takich działaniach, jak dokonanie ubezpieczenia środka trwałego, czy też w przypadku auta, jego rejestrację w urzędzie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here